Лас Палмас и Валенсия оставиха развръзката за реванша

Севиля с единия крак на 1/4-финал

Лас Палмас и Валенсия не успяха да се победят, завършвайки 1:1. Двубоят бе първи от 1/8-финалите за Купата на краля. По този начин реваншът след седмица се очертава да бъде изключително оспорван и интересен.

Тази вечер домакините поведоха чрез Джонатан Калери. Той се разписа в 36-ата минута. Гостите от Валенсия, обаче увеличиха шансовете за класиране на 1/4-финал в 85-ата минута. Тогава Родриго бе точен за 1:1, като при този резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

В другия късен мач от надпреварата, Севиля взе комфортен авнас, побеждавайки с 2:0 като гост Кадис. Така срещата - реванш се очертава да бъде протоколна.

Нолито даде ранен аванс на гостите, разписвайки се още в 9-ата. минута. Хесус Навас пък оформи крайното 0:2 в 23-ата минута.