Меси с гол №100 в Европа под дъжда на "Ноу Камп" (ВИДЕО)

Ювентус се измъчи за трите точки срещу Спортинг

Барселона постигна третата си поредна победа в Група "D" на Шампионската лига. Лионел Меси вкара гол №100 в евротурнирите, а тимът му спечели с 3:1 срещу Омимпиакос на "Ноу Камп", въпреки че игра повече от едно полувреме с 10 заради червения картон на Жерард Пике.

Барса не срещна никаква съпротива с шампиона на Гърция и дори можеше да спечели с много по-убедителен резултат.

В началото на мача се изсипа пороен дъжд, който затрудни и двата отбора, но все пак играчите на Ернесто Валверде знаеха какво да правят.
Димитриос Николау си вкара автогол в 18-та минута. Малко преди края на първото полувреме Жерар Пике, който вече имаше жълт картон, вкара гол след удар с ръка и реферът го изгони.

Меси довърши гостите за три минути през второто полувреме. В 61-та аржентинецът вкара от фаул, а две по-късно подаде на Люка Дин за третия гол в мача. В края Николау се реваншира за автогола и вкара почетно попадение за гърците.

В другия мач от групата Ювентус постигна много трудна победа с 2:1 срещу Спортинг (Лисабон) у дома.

Алекс Сандро си вкара автогол в 12-ата минута. Желсон Мартинс излезе сам срещу вратаря и отправи силен удар в тялото му, но топката рикошира в намиращия се точно до него бранител на торинци и топката влезе във вратата по доста комичен начин.

Пянич изравни в 29-ата митута от фаул в близост до наказателното поле. Марио Манджукич донесе успеха на торинци в 84-ата минута. Той засече прекрасно центриране на Дъглас Коста на далечната греда и с глава реализира.