Реал (Мадрид) обърна и победи Севиля на "Рамон Санчес Писхуан"(ВИДЕО)

"Кралете" стигнаха до крайния успех

Реал Мадрид обърна и победи Севиля с 2:1 като гост в мач от 37-ия кръг на Ла Лига, макар и Карло Анчелоти да бе заложил на необичаен стартов състав с петима полузащитници и без централен нападател.

„Кралете“ събраха 77 точки в актива си и кръг преди края държат съдбата си в свои ръце, като са фаворит за второто място. Андалусийци са 10-и с 49 точки.

Двубоят започна перфектно за домакините, които след едва три минути игра излязоха напред в резултата. След разбъркване в наказателното поле на Реал Рафа Мир намери добре топката и не остави никакви шансове за Тибо Куртоа – 1:0.

Четвърт час след началото на срещата Дани Себайос с късо подаване намери Родриго, който остана сам срещу вратаря и стреля агонизиращо близо до десния страничен стълб.

Реал Мадрид стигна до изравнително попадение в 29-ата минута, Родриго изпълни перфектно пряк свободен удар и остави Ясин Боно безпомощно да изгледа как топката влиза в левия му ъгъл.

Севиля бе близо до второ попадение в 36-ата минута, когато Ерик Ламела нанесе добър удар, който обаче срещна левия страничен стълб.

Андалусийци стартираха и втората част по-активно, като в 50-ата минута Маркос Акуня намери Рафа Мир, който стреля на сантиметри покрай вратата.

В 69-ата минута Тони Кроос пусна към Родриго, който с невероятен индивидуален пробив си спечели сериозно пространство, навлезе в наказателното поле на домакините и нанесе удар по земя, който Боно нямаше как да спаси – 1:2.

Пет минути по-късно Алваро Родригес се ориентира добре при центриране от свободен удар и от точката на дузпата удари топката с глава, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

В 84-ата минута Маркос Акуня остави Севиля с човек по-малко, след като получи директен червен картон.