Севиля се върна на победния път и доближи Барса и Реал (ВИДЕО)

Тимът на Лопетеги спечели с 2:0 у дома двубоя с Гранада

Севиля се върна на победния път в Примера дивисион, след като спечели андалусийското дерби с Гранада с 2:0. Домакините на “Рамон Санчес Писхуан” решиха всичко още през първото полувреме и прибавиха важни три точки в актива си. Люк де Йонг откри резултата в 11-ата минута, а Нолито удвои в 34-ата минута.

Играчите на Юлен Лопетеги започнаха срещата по-настървено и в 11-ата минута стигнаха и до гол. Хесус Навас центрира отдясно и сложи топката на главата на Люк де Йонг, който с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 15-ата минута дойде най-спорният момент в мача. При едно центриране от фаул Диего Карлош удари с ръка в лицето свой съперник в наказателното поле и съдията първоначално отсъди дузпа за Гранада. Впоследствие обаче той реши да изгледа повторение на ситуацията с помощта на ВАР и прецени, че трябва да отмени решението си.

След това в 34-ата минута домакините удвоиха преднината си. Играчите на Гранада сгрешиха в средата на терена и позволиха на съперника да организира бърза контраатака, Серхио Регилон изведе Нолито в пеналта и той елегантно чукна топката над вратаря за 2:0.

През второто полувреме Гранада опита да се върне в мача, но севилци много добре затвориха всички свободни пространства и не позволиха на съперника да създаде нищо опасно пред вратата на Томаш Вацлик, с изключение на един изстрел от фаул на Роберто Солдадо.

Така Севиля взе своето и събра актив от 38 точки и излезе на 3-ото място във временното класиране. Гранада пък се намира на 12-ата позиция с 27 точки.