Валенсия измъкна трите точки от Виляреал в 92-ата минута (ВИДЕО)

Солер и Гедеш вкараха за успеха на "прилепите"

Валенсия направи драматичен обрат на  "Местая" в мач от 26-ия кръг в испанската Ла Лига. "Прилепите" спемелиха с 2:1 срещу Виляреал.

Пако Алкасер пропусна два добри шанса за гол педи Хосе Гая от Валенсия да удари топката с ръка в наказателното поле в 38-ата минута. Съдията първоначално не сигнализира, но след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Жерар Морено, който хладнокръвно реализира за 1:0.

През вророто полувреме Виляреал можеше да направи победата си и по-убедителна. Морено отново имаше шанс да вкара, но Яспер Силесен спаси ударът му от близка дистанция. Алфонсо Педраса също пробва късмета си, но отново вратарят на "прилепите" бе безпогрешен.

Все пак Валенсия се добра до равенство. Това стана в 86-ата минута, когато Карлос Солер реализира също от наказателен удар. Преди това Мой Гомес фаулира в наказателното поле Макси Гомес. Съдията не отсъди нищо в първия момент, но след това разгледа ситуацията със системата ВАР и посочи бялата точка.

А във втората минута от продължението на двубоя "прилепите" успяха да спечелят и трите точки. Тогава Кристиан Олива напредна през центъра, той подаде към Госало Гедеш, който с финт се освободи от защитник на гостите. Той стреля мощно с левия крак и донесе успеха на "прилепите".

Виляреал е на седмото място с 37 точки преди изиграването на останалите мачове. Валенсия е на 11-то място с 30.