Валенсия препъна "баските" от Билбао за Европа

Двата тима врътнаха 0:0

Валенсия измънка 0:0 при гостуването на Атлетик Билбао, с което застраши европейското участие на „баските“. Така Билбао изостава на цели 4 точки от Сосиедад в битката за 6-тото място, а Виляреал е на седма позиция с равен брой точки с Билбао, но и мач по-малко.

Домакините бяха по-активни, но е успяха да отбележат гол при някой от четирите точни удара в очертанията на вратата на „прилепите“.

В 22-ата минута Дани Гарсия имаше страхотна възможност, стреляйки от средно разстояние. Мощното воле бе насочено към левия ъгъл, но Гиорги Мамардашвили спаси. Защитата не успя да изчисти топката, тя попадна у Иняки Уилямс, но топката излезе в аут.

Другото по-интересна ситуация бе в 57-ата минута. Иняки Уилямс влезе в наказателното поле, получи топката и стреля, но Мамардашвили отново се справи повече от добре.

В 93-ата минута Иняки Уилямс си освободи пространство, получи топката и стреля с глава, но стражът на Валенсия спаси. Само минута по-късно Асиер Виялибре също стреля, но топката се удари в гредата.

В даденото от рефера дълго продължение гостите останаха с човек по-малко, след като Уго Гиямон получи втори жълт картон и напусна терена.