Виляреал стигна до първа победа у дома (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" се наложи с 2:0 над Валядолид

След много силна игра през второто полувреме тимът на Виляреал постигна заслужена домакинска победа с 2:0 над Валядолид в мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Това е втори пореден успех за отбора, след като преди това той нямаше нито един в три кръга.

Привлеченият това лято Хавиер Онтиверос се оказа ключът към успеха този следобед. 22-годишният нападател беше фаулиран за дузпа в 77-ата минута, която Санти Касорла реализира, а след това в 89-ата сам направи 2:0. Онтиверос се беше появил в 75-ата минута и заедно със Самуел Чуквуезе пречупиха съперника, който дълго време опазваше мрежата си.

Двата тима удариха и по една греда - Сандро Рамирес за Валядолид и Рубен Пеня за домакините.

Клубът на Роналдо започна обещаващо сезона с победа над Бетис и равенство срещу Реал Мадрид на “Сантиаго Бернабеу”, но след това тръгна надолу и има само 5 точки на своята сметка.