Представиха медалите на Световното по лека атлетика в Берлин

Представиха медалите на Световното по лека атлетика в Берлин

На Олимпийския стадион в Берлин бяха презентирани медалите на предстоящото световно първенство по лека атлетика. Шампионът ще се проведе от 15-и до 23-и август, като в него ще се раздадат общо 237 медала, съобщава Der Tegesspiegel.

На Олимпийския стадион в Берлин бяха презентирани медалите на предстоящото световно първенство по лека атлетика. Шампионът ще се проведе от 15-и до 23-и август, като в него ще се раздадат общо 237 медала, съобщава Der Tegesspiegel.


Медалите тежат 210 грама и са дело на студентката в берлинския университет по изкуства Елизабет Варкус.

„Толкова много харесахме нейния проект, че го избрахме точно за 2 минути”, заяви председателят на организационния комитет на Световното Хенрик Клаузен.

На златните, сребърни и бронзови отличия има уникални рисунки, изобразяващи движенията в отделните лекоатлетически дисциплини.

 

Дитаджи Камбунджи изненада фаворитките на 100 м с пр.

Представителката на Швейцария Дитаджи Камбунджи смая звездната конкуренция, печелейки спринта на 100 метра с препятствия при жените на Световното първенство по лека атлетика в Токио (Япония) с национален рекорд от 12.24 секунди.

Титла и 14-и световен рекорд за Арманд Дуплантис в овчарския скок

Арманд Дуплантис спечели трета поредна световна титла в овчарския скок на открито.

Саръбоюков критичен и след успешните квалификации

Финалът е в сряда

Саръбоюков преодоля квалификациите в Токио

абриела Петрова стартира последна от българите във вторник

Най-бързата за сезона отказа 200 м на световното първенство

Джулиън Алфред има травма в бедрото

Историческа победа за Танзания за атлетическия маратон

Алфонс Симбу спечели драматично финала в маратона при мъжете на Световното първенство по лека атлетика в Токио, след като победи с фотофиниш на финала германеца Аманал Петрос.

Облик Севил спечели спринта на 100м в Токио

Спринтьорът от Ямайка Облик Севил вече носи короната на най-бързия мъж на планетата

Тихомир Иванов: Не успях да дам всичко от себе си

Българският състезател в скока на височина Тихомир Иванов не успя да се класира за финала на Световното първенство в Токио

Провал за Тихомир Иванов в Токио

Българинът постигна 216 см от първи опит, но това бе единснтвединственият му успешен скок