Фуркад: Застояхме се вкъщи със съпругата ми и двамата психясахме

Петкратният олимпийски шампион по биатлон прояви чувство за хумор в моментите на самоизолация заради пандемията

Петкратният олимпийски шампион по биатлон Мартен Фуркад прояви чувство за хумор в моментите на самоизолация заради пандемията от коронавирус. Французинът промени състоянието си в социалната мрежа "Instagram".

"Застояхме се вкъщи със съпругата ми и двама психясахме", написа Фуркад в профила си.

31-годишният французин прекрати спортната си кариера след края на сезона. Той завърши втори в генералното класиране за Световната купа, само на две точки зад норвежеца Йоханес Тингес Бьо, но получи погрешка Големия кристален глобус. Оказа се, че от Международния съюз по биатлон са сгрешили и са изпратили по куриер трофея на Фуркад.

В кариерата си Мартен Фуркад е спечелил 5 златни и 2 сребърни медала от олимпийски игри, както и 13 златни, 10 сребърни и 5 бронзови от световни шампионати.