Три от три за ЦСКА в контролите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" се наложиха с 1:0 над Шльонск Вроцлав, единственият гол вкара Маркиньос

ЦСКА постигна третата си победа в три мача от зимната си подготовка досега. „Червените” се наложиха с 1:0 над полския Шльонск Вроцлав в Манавгат (Турция). Единственият гол вкара Маркиньос след изпълнение на ъглов удар в 34-ата минута, а точно преди почивката техничен удар на Жуан Фелипе се отби в страничната греда.

Много силен мач изигра Неманя Милисавлевич, който действаше активно и в двете фази на играта. Сърбинът записа 90 минути, също както и Пламен Крачунов.

Стойчо Младенов започна с новото попълнение Стефан Николич, а през втората част пусна Серджиу Буш. Черногорският нападател пропусна най-чистото положение за „червените” преди гредата на Фелипе, който получи от отнелия топката Маркиньос. Като цяло Николич беше неубедителен.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Вратарите Максим Уваренко и Ясин Ел Харуби, които получиха по едно полувреме, действаха стабилно, като трябва да се отбележи голямото движение на почти всички играчи на Стойчо Младенов по целия терен.

По един непризнат гол и за двата отбора съпътстваха мача.

ЦСКА изцяло доминираше през първото полувреме. След почивката двубоят беше равностоен. След като заваля дъжд, играта загрубя, но съдията така и не бръкна в джобчето.

Следващата контрола на ЦСКА е в събота срещу Рапид (Виена).

Контролите на ЦСКА през зимата:

21 януари, 15:00 часа, в Турция, ЦСКА - Аален (Германия) 1:0

22 януари, 15:00 часа, в Турция, ЦСКА - Металист (Харков) 2:1
28 януари,
15:00 часа, в Турция, ЦСКА - Шльонск (Вроцлав) 1:0
31 януари, 15:00 часа, в Турция, ЦСКА - Рапид (Виена)
3 февруари, 17:00 часа, в Турция: ЦСКА - Стяуа (Румъния)
6 февруари,
 17:00 часа, в Турция: ЦСКА - Слован (Либерец, Чехия)
9 февруари, 17:00 часа, в Турция: ЦСКА - Кубан (Краснодар)
12 февруари, 17:00 часа, в Турция, ЦСКА - Пертолул (Плоещ)
15 февруари, 17:00 часа, в Турция, ЦСКА - Стрьомсгодсет (Норвегия)

ЦСКА - Шльонск Вроцлав 1:0
1:0 Маркиньос (34')

На живо по минути:

90'+1 КРАЙ НА МАЧА!!! Три от три за ЦСКА в контролите!

87' Много грубо нарушение срещу Венци Василев. Бекът обаче бързо се изправя

85' Шльонск се хвърли да изравнява. Но засега нападателите на поляците бият право в Ел Харуби, както стана и сега

84' Дъждът бързо спря

80' Супусепа успява да блокира опит за воле на футболист на Шльонск и корнер за поляците. След изпълнението Шльонск вкара, но реферът свири засада и отмени попадението

79' Ел Харуби лови балонно центриране от фаул

74' Ел Харуби спасява удар на средна височина на нападател на Шльонск от наказателното поле

70' Заваля проливен дъжд

64' Фортеш също вече е на терена, изглежда на мястото на Тони Силва

60' Витанов замени Жуан Фелипе

59' Жуан Фелипе пробва да прехвърли вратаря, но прехвърля и полската врата

57' Центриране по тревата на Венци Василев. В опита си да изчисти топката резервата Качмарек за малко не си отбеляза автогол

ЦСКА (второ полувреме): Ел Харуби, В. Василев, Причиненко, Крачунов, Галчев, Супусепа, Милисавлевич, Бъркляча, Буш, Силва, Фелипе

На терена остават: Причиненко, Крачунов, Милисавлевич, Силва и Фелипе
Заменени са: Уваренко, Апостол Попов, Сънди, Маркиньос, Николич и Кукоч

49' Опит за прехвърляне на Ел Харуби, който обаче се хвърля и избива в корнер

46' Няколко смени е извършил Стойчо Младенов. Атаката вече води Серджиу Буш. Тони Силва остава, Жуан Фелипе също...

15:56 ч НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ! Два пъти бе изпълнен центърът, защото нямаше вратар под рамката на ЦСКА. Вторият сигналът прозвуча  в 15:58 ч

45'+1 КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45' Удар с левия крак на Милисавлевич пред наказателното поле представлява не затруднява вратаря

40' Отново вратарят се намесва след изстрел с глава отблизо, като директно хваща топката

40' Уваренко е стабилен при остра атака на Шльонск

39' Милисавлевич  потърси Тони Силва на десния фланг, крилото центрира високо, вратарят скача и лови. Тони Силва е неубедителен до този момент

36' Слаб удар на Николич пред наказателното поле от фронтална позиция попада право в ръцете на вратаря

34' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Маркиньос бележи! Фелипе центрира от корнер, топката бе прехвърлена на задната греда, където непокритият бразилец, включил се от задна позиция, я вкара от движение

33' Съдията устно предупреди Милисавлевич за по-грубичко нарушение и последвали протести отстрана на универсалния футболист

32' Тончи Кукоч изпълни един от традиционните си фаулове. Маркиньос му чукна с пета, а хърватинът шутира с левия крак, но улучи стената

28' ЦСКА играе с голямо желание и тичане по целия терен. Особено активни изглеждат Милисавлевич, Попов, Маркиньос, Кукоч, Жуан Фелипе и Сънди. Червените напълно владеят положението на терена

23' ВНИМАНИЕ: Уваренко можеше да сбърка фатално в опита да изнесе топката, като се хвърли на шпагат извън пеналтерията, за да отнема дълго повеждане. При последвалата бърза атака на ЦСКА Николич получи нов пас над защитата на Шльонск, но ниският му удар от малък ъгъл премина покрай далечния ъгъл на вратата в аут

21' ВНИМАНИЕ: Милисавлевич, който е най-активният от ЦСКА, проби през центъра и достави чудесен пас по въздуха за свободния Николич. Нападателят беше очи в очи с вратаря, който обаче скъси ъгъла и успя да спаси опита за прехвърляне

16' Центриране от свободен удар във вратарското поле на ЦСКА, където Уваренко боксира, след което бранител чисти напред

13' Тончи Кукоч извърши нарушение на границата на наказателното поле, отдясно по нападението н Шльонск. След ниското центриране Сънди чисти в корнер

11' Гол на ЦСКА не беше признат поради нарушение на Николич срещу вратаря

10' ЦСКА започна да владее продължително топката и не дава възможност на Шльонск да създава опасности

5' Дейстивята се развиват повече в половината на ЦСКА

4' Удар към вратата на Уваренко на Грайчар от фронтална позиция пред наказателното поле преминава покрай лявата греда на стража

15:00 ч НАЧАЛО НА МАЧА!

14:34 ч Очаква се, че Стойчо Младенов няма да рискува с вкючването на нападателя Орелиен Жоаким. Почивка ще получат Марин Оршулич и Александър Тунчев. Иван Маркович и Иван Стоянов продължават да тренират отделно. Капитанът Валентин Илиев още е в София, където преминава процедури заради болките в глезена, ще остане в столицата още 2-3 дни

Стартови състави:

ЦСКА: Уваренко; Попов, Причиненко, Крачунов, Кукоч; Сънди, Силва, Милисавлевич, Маркиньос, Жуан Фелипе; Николич

Шльонск: Павелек, Желински, Холота, Дропа, Дуду, Даниелевич, Хейтли, М. Махай, Грайчар, Пих, М. Пайшао

Резерви: Врабел, Абрамович, Ангиелски, Островски, Киолаку, Кажмарек, Пржисталски, Данковски, Б. Махай, Палажевски, Лакни

Шльонск, който е на второ място в полската Екстракласа, е само на 3 точки от лидера Легия Варшава. За последно става шампион на родината си през 2012 г., а прави това и през 1977 г. Шльонск също печели няколко купи в страната си.

Поляците са се изправяли два пъти срещу български отбори в евротурнирите. Първата им среща датира от сезон 1977/78 -на 1/16-финалите за КЕШ с Левски. Сините бият с 3:0 у дома, а мачът в Полша завършва 2:2. Вторият случай е през 2011/12 г. Шльонск игра с Локо Сф в третия предварителен кръг на Лига Европа и този път излиза като победител от сблъсъка. Двете срещи и продълженията завършиха 0:0, но при дузпите в София Шльонск надделява с 4:3.

Треньор на поляците е слабо известният Тадеуш Павловски. Най-известните играчи в тима са португалските братя Пайшао - нападателите Марко и Флавио. В отбора от Вроцлав е и бившият футболист на Марек и Литекс бразилецът Дуду Парайба.

През зимата Шльонск е изиграл само една контрола - срещу елитния украински Зоря Луганск, завършила 2:2.