ИСТОРИЧЕСКО: Брайтън заслужи точка срещу Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите“ не можаха да спечелят, макар да поведоха още в началото

Брайтън записа първото в своята история равенство срещу Арсенал във Висшата лига, след като стигна до 1:1 в срещата с „топчиите“ от XIX кръг на английската Висша лига.

Гостите от Лондон поведоха още в седмата минута, когато намиращия се в отлична форма Пиер-Емерик Обамеянг вкара своя гол номер 13 и затвърди лидерството си в класацията на реализаторите в Англия.

Арсенал обаче не можа да затвърди преднината си, а вместо направи много грешки в мача и допусна статуквото да бъде възстановено.

Това стана факт в 35-ата минута, когато Юрген Локадия се възползва от неубедителна намеса на Стефан Лихтщайнер и преодоля вратаря Бернд Лено, след което прати топката в мрежата – 1:1.

След почивката домакините от Брайтън бяха много стабилни и дори можеха да стигнат до пълен обрат, но Глен Мъри и Соломон Марч пропуснаха изгодни позиции.

Така в крайна сметка Арсенал взе точка, благодарение на която измести Челси от четвъртото място, но „сините“ са с мач по-малко, защото в 21:30 часа гостуват на Уотфорд.