Берое срази Ямбол пред празни трибуни

Александър Янев беше най-резултатен за победителите с 23 точки

Берое Стара Загора се върна към победите в НБЛ. Селекцията на Любомир Минчев се наложи над Ямбол с 97:86 в среща от 20-ия кръг, изиграна в зала „Диана“.

Мачът се състоя пред празни трибуни заради опасенията от коронавирус. Старозагорци взеха нещата в свои ръце през последната четвърт и нанесоха пето поредно поражение на своите съперници.

Така „зелено-белите“ запазиха четвъртото място с баланс от 14 победи и 6 победи, а играчите на Тони Дечев са на дъното с едва 2 успеха и цели 18 поражения.

На 16 март ямболии ще приемат Левски Лукойл, докато Берое трябва да гостува на Спартак Плевен, но въпреки това двубоят няма да се състои.

Александър Янев беше най-резултатен за победителите с 23 точки, Седариан Рейнс го последва с 19, Остин Прайс добави 16 и 4 точни изстрела зад дъгата, Павлин Иванов финишира с 11.

Стивън Крун отговори за „жълто-черните“ с 23 точки, включително и 5 успешни изстрела зад арката. Ричард Амарди се отчете с 20, Евгени Иванов има 16, Кръстан Кръстанов завърши с 14.