НА "СЕЙНТ ДЖЕЙМСИС ПАРК": Брайтън направи Нюкасъл за смях (ВИДЕО)

"Свраките" не ритнаха във вратата на съперника за цял мач

Брайтън постигна първа победа през новия сезон в английската Висша лига. "Чайките" спечелиха с 3:0 срещу Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парик" в мач от втория кръг на новия сезон в Англия.

Тимът на Грейм Потър практика реши изхода от двубоя в първите десетина минути, когато взе аванс от 2:0.

Неал Мопе откри резултата в четвъртата, когато бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Сент-Максимин срещу Лампти в наказателното поле на домакините.

Три минути след това Мопе засече на далечната греда центриране на Тросар. Попадението първоначалното бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР то бе зачетено.

След почивката играчите на Брайтън удариха две греди и стигнаха до заслужен трети гол в 83-тата минута. Този път Мопе асистира на Аарън-Антъни Конъли, който много елегантно се освободи от противников бранител и стреля хубаво в далечния ъгъл.

"Чайките" завършиха мача с 10 души, тъй като минута преди края Ив Бисума получи директен червен картон, заради опасна игра срещу Люис. Първоначално картонът бе жълт, но след като ВАР преразгледа ситуацията, реферът изгони футболиста на гостите.

Нюкасъл не отправи нито един точен удар във вратата на съперника за цял мач.