В УКРАЙНА: Гладбах спука от бой Шахтьор! (ВИДЕО)

Германците нанизаха четири гола до почивката, продължават без загуба в група с Реал М и Интер

Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 6:0 Шахтьор при гостуването си в Украйна от третия кръг на Шампионската лига. Германците са лидери в групата с пет точки. Шахтьор пък изненадващо се срина, слбед като в предишните си два мача беше полбедил Реал (Мадрид) и завършил наравно с Интер.

Гостите нанизаха четири попадения още до почивката. В 8-ата минута Аласан Плеа засече центриране на Щефан Лайнер за 1:0. Девет минути по-късно далечен изстрел на Кристоф Крамер се отби в тялото на Валери Бондар и стана неспасяем за вратар - 0:2, като това беше записано като автогол.

В 26-ата Плеа покачи на 3:0 с далечен шут, който пак нямаше как да бъде спасен от стража на Шахтьор. Минута преди почивката Рами Бенсебаини също беше точен - за 4:0.

Домакините имаха една чиста възможност при 0:3, но Ян Зомер спаси.

Треньорът на Шахтьор Луис Кастро се опита да промени нещо с тройна смяна на полувремето, но ефект нямаше. Борусия продължи да бъде по-силният отбор и в 65-ата Ларс Щиндъл вкара за 5:0.

В 79-ата Плеа пак се разписа, но първоначално съдиите маркираха засада. ВАР обаче отчете, че такава не е имало и съответно французинът оформи своя хеттрик - 6:0.

В следващия кръг от надпреварата Шахтьор ще върне визитата на Борусия, като двубоят в Мьонхенгладбах ще е на 25 ноември.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)