Берое разби черногорци в Балканската лига

Старозагорци убиха интригата още през първото полувреме

Берое Стара Загора извоюва втора победа от началото на сезона в Балканската лига. Селекцията на Любомир Минчев отнесе черногорския Теодо с 99:77 в среща от деветия кръг в група Е, изиграна в зала „Общинска“.

Старозагорци убиха интригата още през първото полувреме и до края не срещнаха трудности да триумфират. Официален дебют с екипа на „зелено-белите“ направи новото попълнение Дерик Джийн. Извън състава на заралии останаха Михаил Комбаков и Младен Георгиев, които имат травми.

Българите имат в актива си и три загуби, като вече заемат третото място във временното класиране в потока. Следващият мач за Берое в регионалния турнир е на 8 декември (вторник), когато ще приеме Ибър Рожае. Утре (четвъртък) черногорците ще гостуват на Академик Пловдив.

Седарин Рейнс поведе старозагорци с 22 точки, Дерик Джийн дебютира с 13, 3 борби и 3 асистенции. Симеон Илиев допринесе за успеха с 15 точки, от които 5/5 зад дъгата. Николай Стоянов наниза 14, Кейлъб Бишъп финишира с 11.

Арсение Вучкович и Петър Кусовац отговориха с по 18 точки за черногорците, Лазар Дурович отбеляза 11, Марко Мийович има 10.