ОБЗОР: Нова загуба на шампиона в НБА (ВИДЕО)

Хюстън с труден успех над Портланд, вижте всички резултати и класиране

Блейк Грифин реализира 23 точки, а Детройт се възползва от отсъствието на контузения Антъни Дейвис и победи със 107:92 у дома Лос Анджелис Лейкърс.

Една от звездите на шампионите е с болки в четириглавия мускул и е под въпрос и за мача с Бостън след два дни.

ЛеБрон Джеймс завърши с 22 точки и 10 асистенци за гостите, но само две от точките му бяха отбелязани във втората половина от двубоя.

Шампионите са с две последователни загуби, а отборът на Пистънс поведе с една точка след тройка на Грифин 6.54 минути преди края на четвъртия период.

Лос Анджелис не отбеляза нито един кош в продължение на близо седем минути, а Детройт направи силна серия от 16:0, която се оказа решителна за крайния изход от двубоя.

Уейн Елингтън добави още 20 точки за ценния успех в полза на Детройт.

Междувременно Хюстън спечели със 104:101 у дома срещу Портланд, а новото попълнение в състава на Ракетите Виктор Оладипо завърши с 25 точки за победителите.

Отборът на Рокитс губеше с 20 точки в първата част, но направи обрат в следващия период, за да запише четвъртия си пореден успех в Лигата.

Кристиан Ууд се отличи с 22 точки и 12 овладени топки под кошовете при завръщането си в игра, след като пропусна три последователни срещи заради контузия в глезена.

Неговият съотборник Джон Уол добави още 20 точки.

Деймиън Лилард реализира 30 точки и подаде 9 асистенции за състава на Портланд.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Филаделфия - 13 победи и 6 загуби, Бруклин 12/8, Бостън 10/7

Централна дивизия: Милуоки 11/6, Индиана 11/7, Кливланд 9/9

Югоизточна дивизия: Атланта 9/9, Орландо 8/11, Шарлът 7/11.