Страхотен Марк Маркес с 11-та поредна победа за Голямата награда на Германия в Moto GP (ВИДЕО)

Шесткратният световен шампион не изпусна водачеството по време на цялата надпревара

Шесткратният световен шампион в MotoGP Марк Маркес спечели състезанието за Гран При на Германия за 11-та поредна година. Състезателят на Хонда записа своя първи успех след завръщането си в кралския клас в началото на годината. Той го направи по категоричен начин, като поведе от самото начало на „Заксенринг“ и не изпусна преднината си за всичките 30 обиколки.

Зад Маркес на почетната стълбичка се наредиха португалският пилот на КТМ Мигел Оливейра и френският ас на Ямаха Фабио Куартараро. Така Маркес спечели първото си състезание от 581 дни, когато триумфира във Валенсия.

В класирането начело остава Фабио Куартараро със 131 точки. Втори за Дукати е сънародникът му Йохан Зарко със 109, а челната тройка допълва австралиецът Джан Милър също за Дукати със 100 точки. Марк Маркес пък събира 41 точки и се доближава до топ 10