Алисън Филикс изравни Карл Люис по медали от Олимпиади (ВИДЕО)

35-годишната американка заслужи бронза на 400 метра, Шоне-Милър Уибо грабна титлата

Алисън Филикс спечели своя десети олимпийски медал. По този начин атлетката от Лос Анджелис изравни легендарния Карл Люис по брой отличия от най-големия спортен форум.

35-годишната американка заслужи бронза във финала на 400 метра с лично постижение за сезона от 49.46 сек.

Тя има 6 златни, 3 сребърни и вече 1 бронзов медал от най-големия спортен форум.

Титлата спечели Шоне-Милър Уибо от Бахамите с рекорд на Северна и Южна Америка от 48.36. По този начин тя дублира успеха си от Рио 2016. На второ място с национален рекорд на Доминикана от 49.20 сек. завърши Марилейди Паулино. За нея това е второ сребро от Токио след медала от щафетата при бягането на една обиколка.