Везенков вдъхнови Олимпиакос за обрат срещу Жалгирис (ВИДЕО)

Българинът записа 12 точки и 6 борби за 16 минути престой на паркета

Александър Везенков и Олимпиакос се върнаха на победния път в Евролигата. Българинът и неговите съотборници подчиниха Жалгирис с 83:68 в среща от четвъртия кръг, изиграна в Двореца на мира и дружбата. Баскетболистите на Йоргос Барцокас изпитваха сериозни затруднения в офанзивен план през първото полувреме, но във второто се развихриха и нанесоха четвърта загуба на играчите на Юре Здовц. Гърците могат да се похвалят с три победи и само едно поражение, а литовците все още нямат успех след четири кръга.

На 22 октомври Везенков и компания ще имат визита на ЦСКА Моква, ден по-рано отборът от Каунас ще домакинства на Байерн Мюнхен.

Двата отбора не блестяха в офанзивен план на старта, като повече изобилстваха пропуските и грешките. Гостите се възползваха по-добре от бавното темпо на игра и сътвориха серия от 14:6, извършена от Джош Небо, Мантас Калниетис и Артурас Милакнис, за да се изстрелят с 11 точки в края на откриващата десетка.

Силните изяви на Еманюел Мудией, както и точният мерник на Милакнис, дадоха допълнителен импулс на литовците в началото на следващия период. Домакините се вдигнаха на щурм и намериха сили отново да направят мача интересен чрез Костас Слукас и Шакил МакКисик, но на голямата почивка светлинното табло светеше при 39:36 в полза на „зелените“.

При подновяването на играта гърците промениха своето отношение в офанзивен план и това мигновено даде резултат. Александър Везенков напомни на какво е способен и вдъхнови „червено-белите“ към обрата. В същото време Костас Папаниколау пое щафетата от своя съотборник и по този начин тимът от Пирея си изгради разлика от 14 точки. В заключителната четвърт не се случи нищо интересно и двата отбора доиграха мача.

Везенков намери място в стартовата петица и не разочарова в пореден мач. Българският национал бе в основата на обрата през третата част и отново постави името си сред реализаторите. Крилото остави срещу името си 12 точки и 6 борби за 16 минути престой на паркета. При стрелбата си той бе 1/5 от средна дистанция, 2/3 отвъд дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Костас Слукас навъртя 17 точки, Янулис Ларендзакис приключи с 13, Костас Папаниколау завърши с 10.

Еманюел Мудией бе най-добър за тима от Каунас с 19 точки, Артурас Милакнис прибави 14 и 4 тройки, Джош Небо има 12.