ОАЕ стигна до плейофи за място на Мондиал 2022 (ВИДЕО)

Първото препятствие е Австралия

Обединените арабски емирства стигнаха до баражи за място на Световното първенство по футбол и ако успеят да преодолеят два съперника, ще участват за втори път на най-високия форум.

Днес тимът на ОАЕ спечели с 1:0 решаваща среща с вече класиралия се отбор на Република Корея и зае 3-ото място в група А с 12 точки.

По същото време на стадиона в Дубай отборите на Сирия и Ирак завършиха 1:1. Иракчаните също  имаха шанс да стигнат до третото място, но трябваше да спечелят, а по същото време ОАЕ да не побеждава корейците.

Но още в 3-ата минута Сирия откри резултата чрез Алдин Ал Дали. Ирак изравни чрез Айман Хусейн в 31-ата, но този резултат се запази до края. По същото време ОАЕ стигна до успеха благодарение на гола на Хариб Ал Маазми в 54-ата минута.

Сега ОАЕ първо ще играе срещу Австралия, който е 3-и в другата група В. Победителят от този мач ще бъде представител на Азия в междуконтиненталния плейоф, който ще бъде срещу 5-ия от зона Южна Америка.

В КОНМЕБОЛ има един кръг до края и за 5-ото място спорят отборите на Колумбия, Перу и Чили.

Иначе от зона Азия на Световното първенство ще участват Иран и Република Корея от група А, както и Япония и Саудитска Арабия от група В.

Предишното участие на ОАЕ на Световно първенство е през 1990-а година в Италия, когато бяха в група заедно с Германия, Югославия и Колумбия и логично си тръгнаха с три загуби.