Поляк най-бърз от Троян до Габрово

Полякът Патрик Стош спечели днешния сутрешен първи подетап от третия етап на 69-ата колоездачната Обиколка на България.

Стош, който е победител в генералното класиране на надпреварата през 2020 година, беше най-бърз по 72-километровото трасе от Троян до Габрово с неофициално време от 1:17.01 час.

Състезателят от тима на "Востер" изпревари с финален спринт сънародника си Марцели Богуславски от отбора на "Мазовше" и италианеца Франческо ди Феличе от "Галина Екотек Лукини".

Етапът премина без сериозни разкъсвания, като всички фаворити финишираха в основната група, в която беше и kай-добре представилият се българин Мартин Маринов от националния отбор на страната, който се нареди 28-и.

Кирило Царенко (Украйна) от "Галина Екотек Лукини" остава с жълтата фланелка на лидер в състезанието.

Вторият подетап за деня от Трявна до Сливен с дължина 141 километра стартира в 15:30 часа.

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“