Лориен записа нова победа в Лига 1 и се доближи до ПСЖ

Тимът продължава със силното си представяне

Тео Ле Брис вкара победния гол в края на мача и Лориен победи Лил с 2:1 на Стад дю Мостоар, регистрирайки пети пореден успех. Успехът на тима от Бретан дойде въпреки факта, че в голяма част от мача играха с човек по-малко.

След този мач от 9-ия кръг Лориен събра 22 точки и се нарежда на 3-о място във Френската Лига 1, като изостава само на 3 от шампиона и лидер Пари Сен Жермен и на 1 от 2-ия Олимпик (Марсилия).

Лориен откри резултата още в 10-ата минута, след като вратарят на гостите Люка Шевалие блокира центрирането от тъча на Стефан Диара. Но топката отиде у Бафоде Диаките, който вместо да я изчисти, си вкара автогол. Лил можеше да изравни в 38-ата минута, когато Адам Унас удари страничната греда директно след изпълнение на ъглов удар.

Гостите от Лил вдигнаха темпото след началото на второто полувреме, особено след като останаха с човек повече. Правещият много добър сезон Данго Уатара получи втори жълт картон в 62-ата минута заради нарушени есрещу Унас и трябваше да напусне терена.

И гостите бързо се възползваха. Най-напред канадецът Джонатан Дейвид удари горната греда, а в 78-ата изравни след подаване на Джонатан Бамба на празна врата.

Три минути преди края на редовното време резервата Тео ле Брис реши мача. Той получи подаване от Гедеон Калулу, задмина Аким Зедадка и влезе в наказателното поле и малко преди шпагат на друг противник, успя да преодолее вратаря Шевалие за крайното 2:1.

Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе