Етър и Литекс врътнаха равен в контрола

Двата тима си вкараха по едно попадение

„Етър“ направи 1:1 с „Литекс“ като гост в Ловеч в последната си контрола от подготовката, като водеше до 80-ата минута. Първата част бе равностойна и без много положения пред вратите, с лек игрови превес на етърци. Реферът отсъди по едва дузпа за двата отбора. В 25-ата минута Кольо Станев събори съперник в пеналта и последва наказателен удар. Новият вратар на етърци Мартин Величков обаче блестящо спаси удара на домакините.

В 40-ата минута Владислав Найденов навлезе в наказателното поле и бе съборен от Сулиман Абдулганию и право на дузпа получиха и „болярите“. Мартин Тошев със силен неспасяем удар в горния ляв ъгъл откри резултата – 0:1. Втората част бе по-динамична, със ситуации и пред двете врати. Николай Янков можеше да удвои резултата за „болярите“, но топката срещна гредата на ловешката врата. Десет минути преки края след центриране от корнер „Литекс“ измъкна крайното 1:1.

„Етър“: Мартин Величков, Мартин Николов, Георги Александров, Георги Ангелов, Илкер Будинов, Кольо Станев, Николай Янков, Янко Ангелов, Владислав Найденов, Димо Бакалов, Мартин Тошев (Дамян Христов, Ангел Мартинов, Мариян Иванов, Георги Иванов, Росен Върбишки, Мартин Моран, Ивайло Димитров, Пламен Димов, Шано Буколда, Хавиер Бетегон, Денислав Ангелов).