Левски шампион при момичетата в „Звезди на бъдещето“

Николай Желязков и волейболисти от мъжкия отбор на „сините“ връчиха медалите в третия международен турнир в спортна зала „Левски София“

“Левски“ стана шампион при момичетата, а италианският „Дяволи Роза“ при момчетата на третия международен турнир по волейбол "А1 Звезди на бъдещето". В надпреварата в спортна зала „Левски София“ участваха 12 отбора с таланти до 16 г. от пет силни волейболни нации – България, Италия, Русия, Полша и Сърбия.

„Левски“ спечели директната битка за първото място при момичетата срещу руския „Нижни Новгород“ с 3:0 гейма. Полският „Стежица“ измъкна успех с 2:1 гейма над българския ЦПВК, за да завърши на трето място, оставяйки съперника си четвърти. Сръбският „Цървена звезда“ надви италианския „Перуджа“ с 3:0, за да заеме петата позиция.

Италианският „Дяволи Роза“ спечели безапелационно първото място при момчетата с пет победи по 3:0 гейма. В заключителния си мач шампионите надвиха „Цървена звезда“. В директен мач за второто място руският „Факел“ измъкна успех с 2:1 гейма над домакините от „Левски“, които завършиха на трето място. „Люлин“ спечели с 3:0 над „Берое“ и зае четвъртата позиция, а старозагорци останаха пети.

Волейболистите от мъжкия отбор на „Левски“ Симеон Николов, Майкон Морейра, Александър Къндев, Кристиан Титрийски и Костадин Козелов заедно с треньора Николай Желязков връчиха медалите на участниците в „А1 Звезди на бъдещето“. Според вече създадената традиция медали получиха всички, тъй като мотото е, че всички са победители, а турнирът на българска земя ражда бъдещи големи волейболни съперничества, но и приятелства.

Купата на шампионите при момчетата „Дяволи Роза“ бе връчена от съпрезидента на „Левски“ Владимир Николов и треньора на „сините“ Николай Желязков.

MVP на турнира при момчетата стана Лоренцо Моро от „Дявол и Роза“. Освен него в идеалния отбор на турнира бяха избрани  Даниеле Волпара („Дяволи Роза“), Семьон Капранов („Факел“), Ивайло Донов („Левски), Антоан Веселинов („Люлин), „Веселин Кокалов („Берое“) и Коста Попович („Цървена звезда“).

Купата на шампионите при момичетата „Левски“ бе връчена от съпрезидента на „синия“ клуб и вицепрезидентна Българската федерация по волейбол Давид Давидов и турнирният директор Атанас Гаров.

MVP на турнира при момичетата стана Андриана Голева от „Левски“. Освен нея в идеалния отбор на турнира бяха избрани Ивайла Рикова („Левски“), Олга Соловьова („Нижни Новгород“), Юлия Якимяк („Стежица“), Калина Венева (ЦПВК), Лана Батаз („Цървена Звезда“) и Елеонора Чебили („Перуджа“).

Турнирът "А1 Звезди на бъдещето" се проведе с подкрепата на Българската федерация по волейбол.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“