Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

Фиорентина постигна категоричен успех у дома с 5:1 над Сасуоло в мач от 34-ия кръг на Серия А. „Ла Виола“ събра 50 точки и се изкачи до осмото място във временното класиране, докато „неровердите“ са все по-близо до изпадане с 26 точки на 19-ото място, на 5 пункта от спасителния бряг.

Домакините излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато Рикардо Сотил стреля от границата на наказателното поле, а плътният му удар се насочи към долния ляв ъгъл и влезе в мрежата на Сасуоло.

В 54-ата минута падна и второ попадение за „Ла Виола“. Артур Мело намери Лукас Мартинс на изгодна позиция и го задължи просто да чукне топката с глава във вратата, а той не сгреши – 2:0.

Три минути след това Сасуоло все пак върна едно попадение. Джош Дойг намери Кристиан Торствед в наказателното поле, а той заби топката под напречната греда покрай Оливер Кристенсен – 2:1.

Секунди след попадението на „неровердите“ Фиорентина отбеляза трети гол, след като Сотил центрира за Николас Гонсалес, а той с глава отблизо се разписа.

В 62-рата минута падна и четвърто попадение. Сотил асистира на Антонин Барак, който хладнокръвно шутира към долния десен ъгъл и отбеляза за 4:1.

Само четири минути след това се стигна до нов гол. Барак с прецизно подаване намери Нико Гонсалес, който с лекота прати топката в долния десен ъгъл за крайното 5:1.

Клоп: Не разбрах как ни изравниха

Наставникът на Ливърпул коментира равенството 3:3 с Астън Вила