Вики Томова остана на крачка от финала в Рабат (ВИДЕО)

Българката отпадна в полуфиналите на турнира

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира на клей в Рабат (Мароко) от сериите УТА 250.

Томова отстъпи пред заемащата 81-о място в световната ранглиста американка Пейтън Стърнс със 7:6(6), 5:7, 6:7(4) след три часа и 18 минути игра.

Двубоят бе много оспорван и равностоен. Томова стартира с пробив и поведе с 2:0. Стърнс изравни за 2:2, но българката осъществи нов пробив за 3:2.

Съперничките продължиха да разменят пробиви до 5:5, след което спечелиха сервис геймовете си за 6:6, а Виктория Томова надделя след 8:6 точки в тайбрека.

Във втората част първата ракета на България при жените навакса изоставане от 2:5 до 5:5, но Пейтън Стърнс спечели следващите два гейма и след 7:5 в своя полза изравни сетовете.

Виктория Томова имаше аванс от 3:0 и 4:1 в третия сет, Стърнс стигна до равенство 4:4 и пак последва тайбрек, в който българската тенисистка загуби с 4:7 точки.

Томова вече очаква старта на Откритото първенство на Франция, където ще играе срещу поставената под номер 16 Екатерина Александрова (Русия) в първия кръг.