ЦСКА не даде шанс на Марек в Дупница - 3:0

ЦСКА изигра страхотен двубой в Дупница и победи неочаквано лесно Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:22; 25:19; 25:19) в дербито от 5-ия кръг на Националната Волейболна Лига, предаде репортер на Novsport.com.

Зрителите в Дупница очакваха победа за любимците си, но шампионите бяха с класа над тях и заслужено взеха успех в три гейма.

Възпитаниците на Сашо Попов играха много уверено и наложиха волята си. Първият гейм започна много добре за столичани и те дръпнаха с 8:3, но домакините успяха да направят силна серия и дори поведоха с 12:11. Все пак "червените" се мобилизираха и взеха гейма с 25:22 след силна игра в неговия край.

Това се оказа и най-важният момент в мача, след който играчите на Марек сякаш не си вярваха, че могат да измъкнат успеха. Вторият гейм бе равностоен до втората пауза, а след това Филип Мейо и компания натрупаха преднина и го спечелиха с 25:19

Третата част бе почти протоколна. "Армейците" взеха аванс от 10:7, а домакините единствено съумяха да стопят разликата до 17:18. Единичен блок на Мейо срещу Цветан Соколов за 17:20 съвсем отчая дупничани и след това мачът се доиграваше.

По този начин ЦСКА взе престижна победа преди мача от Шампионската лига срещу Честохова във вторник. Победата бе 5-а поред за тима от началото на сезона, а Марек записа втора загуба от пет срещи.