Васко Младенов ще играе четвъртфинал на двойки в Тунис

Квалификант е следващият съперник на българина на сингъл

Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на двойки от тенис турнира в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът и представителят на домакините Анис Горбел победиха участващите с "уайлд кард" италианци Джакомо Дамбрози и Давиде Тортора с 6:7(5), 6:2, 11-9 за 93 минути.

Младенов и тунизиецът на два пъти пропиляха пробив аванс в първата част, включително и сетбол при 5:4 гейма, след което загубиха тайбрека с 5:7 точки. Във втората част те допуснаха ранен пробив, но със серия от пет поредни гейма стигнаха до изравняване на резултата, а в шампионския тайбрек показаха по-здрави нерви и спечелиха. Следващите им съперници ще бъдат поставените под номер 3 французи Дан Аде и Юне Лоран.

На сингъл Младенов, "щастлив губещ" от квалификациите, вчера стартира с успех над водача в схемата Милян Зекич (Сърбия) с 6:0, 2:6, 6:4, а утре ще играе във втория кръг срещу квалификанта Аделки Вирджили (Италия).