Безпрецедентна серия в историята на ЦСКА

„Червените” са без 2/2 в 23 поредни гостувания

Преди вечното дерби в събота, в което ЦСКА е гост, армейците са в серия от 23 визити във всички турнири, при които не е излизала опцията 2/2, което означава, че отборът нито веднъж в тази поредица от срещи не е водил на полувремето и след това да е спечелил мача. Това е безпрецедентна серия в историята на клуба!

Тя започна преди повече от близо 13 месеца - на 26 септември 2013 г. Тогава ЦСКА победи Любимец с 3:0 като гост, а на полувремето червените водеха с 2:0. Подобен развой при гостуване на армейците обаче все още не се е повторил!

В изминалите 23 визити, от които две са за купата и една в евротурнирите, ЦСКА има твърде неубедителен баланс - 9 победи, 7 равенства и 7 загуби, при 23:19 голова разлика. Това е в рязък контраст с представянето на тима на "Армията", пише „Тема спорт”.

В три от тези гостувания ЦСКА е бил елиминиран от даден турнир - на два пъти за Купата на България - срещу Левски (0:0) и Монтана (2:1), и от Лига Европа - срещу Зимбру (0:0).