Етър тресна сърби

Етър взе хубава победа с 2:0 над сръбския Синджелич (Ниш), който завърши сезона на пето място в местната първа лига. Това бе и официално представяне на „виолетовите" преди новия сезон пред повече от 2000 зрители.

Етър взе хубава победа с 2:0 над сръбския Синджелич (Ниш), който завърши сезона на пето място в местната първа лига. Това бе и официално представяне на „виолетовите" преди новия сезон пред повече от 2000 зрители. В 14-ата минута след центриране на Генов от корнер Иордан Апостолов откри с глава. Най-опасното положение за гостите бе в 31-вата минута, когато удар на Анджелич беше спасен от Цанков. До почивката Етър натисна здраво и създаде четири положения, като удари на Ивайло Димитров и Генов бяха спасени от вратаря, а пробив на Джихад Кя-мил в пеналта завърши с изстрел до гредата. Гайдаров с параболичен удар в 61-вата минута принуди вратаря да вади в корнер, а Мариян Генов от чиста позиция можеше да удвои. Четири минути преди края след центриране на Генов от фаул защитникът Ивайло Русев със силен удар фиксира крайното 2:0. Двата клуба сключиха договор за партньорство и ще продължават с взаимни визити занапред.

Преди тази среща на „Ивайло" ветераните на Етър срещнаха националната формация на ветераните на Сърбия. Делегацията на гостите беше водена от вицепрезидента на футболния съюз Драган Джорджевич и от директора на сръбските национали ветерани Драголюб Гайевич. Гостите спечелиха с 2:1. Николай Съботинов откри за Етър в 4-тата минута, но след четвърт час игра Деян Тричкович изравни. В последната минута на полувремето, след пас отдясно, Зоран Радославлевич донесе победата. За домакините Бончо Генчев излезе сам срещу вратаря, но пропусна да изравни.

Вили Вуцов: Бой със сопи и тояги за този с нарядите