ИЗВЪНРЕДНО: Царско село влезе в Първа лига!

"Царете" удържаха ЦСКА 1948 за 0:0 с 10 души, над 70 минути

ЦСКА 1948 измъкна само точка от лидира Царско село в мач от XXV кръг на Втора лига. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на "червените" Красимир Безински, който почина вчера. Капитаните на двата отбора - Апостол Попов и Веселин Минев, опънаха фланелка с №4 на легендарния армейски защитник. Царско село пък и на практика си осигури участие в Първа лига от следващия сезон-.

В 27-ата минута Царско село остана с 10 човека след директен червен картон на Реян Даскалов. Централният бранител на домакините допусна груба грешка, позволявайки на Чавдар Ивайлов да му отнеме топката и се наложи да го фаулира пред границата на наказателното поле, за да спре излизане сам срещу вратаря.

Малко след това Онянов намери Спас Горгиев, който нахлу отдясно и стреля опасно, но Димитров изби в корнер.

Втората част започна с опасна атака за гостите. Буров бе изведен отляво и намери много добре непокрития в наказателното поле Спас Георгиев, но крилото на червените не уцели вратата от 7-8 метра. Царско село отговори с удар на Кацаров в 53-ата минута, когато засече с глава центриране на Минев от центъра на терена, а изстрелът премина на сантиметри над напречната греда.

В 67-ата минута домакините отнеха топката след поредното продължително разиграване на гостите. Последва контраатака и извеждащ пас към набралия скорост Атанас Кабов. Той нахлу в наказателното поле и шутира, но Михайлов изби в корнер. Това бе най-чистото положение за гол до този момент.

В 82-ата минута ЦСКА 1948 получи право да изпълни фаул за нарушение срещу Александров почти на границата на наказателното поле, Сандански стреля технично в напречната греда.

В последния сблъсък от кръга  Монтана не успя да си върне второто място в класирането, след като завърши 2:2 с гостуващия Ботев Гълъбово. Домакините откриха още в 6-ата минута и задържаха преднината си до второто полувреме, в 61-ата обаче Яшар върна равенството. Илиев, който отбеляза първия гол, отново бе точен в 71-ата минута. Минута преди края на редовното време гостите се добраха до точката след попадение на Абушев. Така Монтана е на трето място с 50 точки, колкото има и вторият Арда, а Ботев е 11-и с 27 точки.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1948 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Димитров, 14. В. Минев, 17. Даскалов, 44. Кацаров, 25. Й. Минев, 6. Георгиев, 7. Балджийски, 3. Кабов, 8. Андонов, 10. Минчев, 21. Манев

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 25. Ал. Александров, 18. Попов, 12. Дяков, 31. Буров, 20. Сандански, 8. Георгиев, 17. Ивайлов, 21. Огнянов, 30. Атанасов, 11. Д. Александров

Монтана - Ботев Гълъбово 2:2
1:0 Илиев (6`)
1:1 Яшар (61`)
2:1 Илиев (71`)
2:2 Абушев (89`)