Калоянов и Лефтеров носят победа на Карнобат

Домакините пропуснаха една дузина положения пред вратата на Любимец, удариха и две греди

Георги Калоянов и Диян Лефтеров се превърнаха в герои за „Карнобат“, след като реализираха по гол за своя отбор и донесоха трите точки срещу „Любимец“. Срещата завърши 2:1, а гостите се добраха до гол от дузпа 4 минути преди края, когато точен бе Николай Иванов.

В 31-ва минута Георги Калоянов откри резултата, когато вкара след перфектно изпълнен пряк свободен удар на метър-два от границата на наказателното поле на гостите.

В 61-ва минута Диян Лефтеров вдигна публиката на крака, след като успя да реализира нов гол във вратата на „Любимец“. Бранителят проби самостоятелно по десния фланг, стреля силно и направи резултата 2:0.

Домакините пропуснаха една дузина положения пред вратата на „Любимец“, като удариха и две греди. Близо до гола бяха Петър Колев, Георги Бинев, включително и донеслите победата Калоянов и Лефтеров.

През новата седмица за „Карнобат“ предстои гостуване на „Раковски“ в сряда, в междинен кръг от Трета лига, а през уикенда домакинство на „Евроколеж“ /Пд/.

Във временното класиране карнобатлии заемат 3-то място с актив от 50 т. Колоната води „Загорец“ /Нова Загора/ с 54 т., следван от „Марица“ /Пд/ с 51 т.

„Най-важното е, че победихме след двете поредни грешки. Имахме вероятно над 10 положения, които бяха от типа „100 %“. Старахме се, имахме доста положения, които момчетата не успяха да ги вкарат. Отборът се старае и гледаме да играем добре. Играем във всеки мач за победа“, сподели след мача наставникът на победителите Георги Калоянов.

Карнобат: Христиан Славов, Диян Лефтеров /65 – Стоян Калпаклиев/, Пламен Димитров, Ясен Тузаков, Димитър Попов, Георги Бинев /85 – Митко Митев/, Яни Николов, Живко Димов /69 – Трендафил Момчилов/, Димитър Петров, Георги Калоянов, Петър Колев