Карнобат получи два червени картона и загуби с 1:2 в Карлово

Младите Александър Георгиев и Ясен Тузаков бяха отстранени от игра за карнобатлии през втората част

Червени картони повлияха на крайния резултат в двубоя „Левски“ /Карлово/ - „Карнобат“ (2:1) от Югоизточната "В" група. Младите Александър Георгиев и Ясен Тузаков бяха отстранени от игра за карнобатлии през втората част, което наклони чувствително везните в полза на домакините, които се добраха до трите точки. Иван Ненов от домакините също бе декориран в червено, съобщават от тима на Карнобат.

Двубоят тръгна изключително добре за гостите от Карнобат, които още във 2-ра минута поведоха напред в резултата с гол на дошлия от „Созопол“ Петър Колев. До почивката резултата стана 1:1, а през вторите 45 мин. домакините вкараха втори гол, който се оказа и последен в мача за крайното 2:1.

"Срещата се проведе на изключително тежък терен, напоен от дъждове в последните два дни. Поздравявам домакините за победата. Първото полувреме бе по-добро за нас, поведохме рано с гол аванс. Макар и с много нови и млади момчета, успяхме да покажем почерк, но в един момент младостта повлия и прегоряхме. Получените два червени картона също оказаха влияние на крайния резултат. Жалко, че не спечелихме, за това ще си вземем поуки от този мач и ще търсим победи срещу водещите отбори в групата. Трябва ни малко повече самочувствие и увереност“, коментира Иван Божидаров, спортно-технически директор на „Карнобат“.

Двубоят бе дебютен за новия наставник Атанас Димов, който е сред уважаваните специалисти в бургаския регион, има зад гърба си и стаж в „Лудогорец“ /Разград/, където водеше дублиращата формация в младежката шампионска лига. След изиграната среща „Карнобат“ заема 10-то място в класирането с актив от 24 т.

Следващият двубой на карнобатлии е отново гостуване, този път на „Загорец“ /Нова Загора/ в събота, 27-ми февруари от 14.30 ч.

ОФК „КАРНОБАТ“: Христиан Славов, Георги Тузаков, Трендафил Момчилов, Александър Георгиев, Ясен Тузаков, Стойко Колев /88 – Добромир Иванов/, Иван Макриев, Димитър Петров, Диян Райков /53 – Марин Маринов/, Яни Николов /76 – Райчо Раев/, Петър Колев