Монтана записа класическа победа и остана на върха (СНИМКИ+ОТЗИВИ)

Лидерът в „Б” група Монтана записа класическа победа с 3:0 над Пирин Разлог и остана на върха във временното класиране, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Лидерът в „Б” група Монтана записа класическа победа с 3:0 над Пирин Разлог и остана на върха във временното класиране, предаде кореспондентът на Novsport.com. Заради студеното време и ранния час в последния за седмицата работен ден на стадион „Огоста” дойдоха не повече от 600 зрители. От официалната трибуни пък двубоят изгледа бившият национал Пламен Гетов.

Срещата започна без предварително разузнаване и още в 4-тата минута Здравко Лазаров центрира отдясно на далечната греда, където Иван Михов се размина на милиметри с топката. Четири минути по-късно домакините поведоха в резултата. Отново Електричката центрира, този път отляво, вратарят Мартин Луков не се намеси убедително, топката попадна у Ангел Рахов, който с глава я насочи към опразнената врата, тъм защитникът на Пирин Джейхан Зайденов изби от голлинията, но Александър Киров от воле я изпрати под гредата - 1:0 за Монтана. Гостите създадоха първата опасна ситуация пред вратата на монтанци в 11-тата минута, когато капитанът им Йордан Юруков намери в наказателното поле непокрит Евгени Тумтев, но ударът му с глава премина над напречна греда. В 36-тата минута Монтана можеше да удвои преднината си. Лазаров центрира отляво в наказателното поле, Мирослав Антонов свали с гърди на Ангел Рахов, той нанесе много силен удар, но топката премина над вратата.

Второто полувреме гостите от Разлог взеха инициативата и в 58-мата минута Георги Калоянов бе изведен сама срещу вратаря Христо Иванов, стражът на монтанци обаче излезе предвидливо и спаси. Минута по-късно силен шут на Димитър Наков влизаше под напречната греда, но Иванов се хвърли и изби в корнер. При неговото изпълнение Мартин Сечков бе оставен непокрит и стреля с глава, но отново вратарят спаси. Треньорът на Монтана Ферарио Спасов направи две смени, като извади опитните Лазаров и Антонов и домакините изравниха играта. В 71-вата минута силен шут на една от пезервите Иван Минчев мина над гредата. В 80-тата минута Киров пусна към Пашов, който напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където другият влязъл като резервата Ерик Почанаски овладя топката, излъга вратаря и с левия крак я изпрати във вратата. В последната минута на редовното време Йордан Тодоров-Паро, който също влезе като резерва, направи резултата класически. До края Тодоров и Минчев можеха да направят успеха на Монтана още по-убедителен.

Монтана - Пирин Разлог 3:0
Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев,Владимир Мичев, Ангел Рахов, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, МирославАнтонов (62-Иван Минчев), Здравко Лазаров (62-Ерик Почански),Александър Киров (75-Йордан Тодоров). Треньор Ферарио Спасов.
Пирин: Мартин Луков, Димитър Руйчев, Мартин Сечков, Евгени Тумтев,Атанас Спириев, Джейхан Зайденов, Димитър Наков, Николай Димиров (86-Благой Родов), Георги Калоянов (69-Милен Лефтеров), ВладимирКаптиев, Йордан Юруков-кап. (56-Борис Кондев). Треньор: Димитър Соколов.
Голмайстори: 1:0 Александър Киров (8), 2:0 Ерик Почански (80), 3:0 Йордан Тодоров (89).
Жълти картони: Иван Михов, Сергей Георгиев (Монтана), Димитър Руйчев, Димитър Наков (Пирин).