Бедствие в Банско – сняг

Бедствие в Банско – сняг

В Банско стана страшно. Снегът не спира да вали и да затрупва пистата, на която между 27 февруари и 1 март трябва да се проведат 3 старта от Световната купа по ски алпийски дисциплини при жените. Обилните валежи не спират и в късната нощ борбата с падналия нов сняг продължаваше.

В Банско стана страшно. Снегът не спира да вали и да затрупва пистата, на която между 27 февруари и 1 март трябва да се проведат 3 старта от Световната купа по ски алпийски дисциплини при жените. Обилните валежи не спират и в късната нощ борбата с падналия нов сняг продължаваше.

Пистата е затрупана под 1,30 м. Това накара отговорникът по трасетата на ФИС Маркус Майер да предприеме здрави мерки и да подгони 250 души, които денонощно изриват новия сняг. Тe изриват, но той си трупа.

Въпреки напрежението господин Майер любезно обяви пред "7 дни спорт", че всичко ще е готово за официалната тренировка.

Сериозен човек - трябва да му се вярва. Още повече че самолетът с алпийките вече подгрява двигателите и се кани да излита. А в Банско продължава да вали.
 

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.