Сани Жекова най-после ще изпробва трасето в Сайпръс Маунтин

Сани Жекова най-после ще изпробва трасето в Сайпръс Маунтин

Българската състезателка по сноуборд ще направи това в деня на откриването на Зимните олимпийски игри

Надеждата ни в сноуборда на Ванкувър 2010 Александра Жекова ще направи най-накрая първа тренировка в деня на откриването. Досега тя нямаше възможност да опита терена в Сайпръс Маунтин заради липсата на сняг.

Организаторите твърдят, че там всичко вече е наред. За петък вечерта местно време, когато зимните олимпийски игри ще стартират официално, едно е сигурно - България ще има един от най-красивите знаменосци сред делегациите.

Сани Жекова с гордост ще води нашата малка, но качествена група. Александра започна да надъхва сънародниците си още преди няколко дни, когато на церемонията по издигане на флага в олимпийското село, влетя на площада директно от летището с огромен трибагреник в ръце. Знамето й е дадено от Стефка Костадинова с едно-единствено пожелание - за късмет.

Алпиецът Килиан Албрехт пристига във Ванкувър специално за церемонията по откриването на зимните олимпийски игри, която е утре сутринта българско време.

Австриецът с български паспорт ще дефилира заедно с останалата част от делегацията ни на покрития стадион „БиСи плейс” и после заминава на подготовка в САЩ. Той ще се върне за слалома на 21 февруари.

Церемония по откриването ще бъде излъчена пряко по БНТ1 от 04.00 сутринта в събота, както и на повторение в 14.40 следобед.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).