Вон може да се завърне още за първия старт от сезона

Вон може да се завърне още за първия старт от сезона

След дълга рехабилитация американката се завърна на снега за тренировки преди около месец

Oлимпийската шампионка Линдзи Вон (САЩ) може да се завърне в стартовете от Световната купа по ски алпийски дисциплини още за началото на сезона на 26 октомври в Зьолден (Австрия). 28-годишната Вон получи контузия на дясното коляно в началото на февруари и претърпя операция, но вече е възстановена.

"Все още не съм достигнала до крайния етап от подготовката ми, но се чувствам добре и не изключвам възможността да се завърна още в Зьолден", коментира Вон.

Американката уточни, че със сигурност отново ще се състезава най-късно на стартовете в Бийвър Крийк (САЩ) в края на ноември. Гигантския слалом в Зьолден ще бъде първото състезание от подготовката за Олимпиадата в Сочи 2014, където Вон се надява да защити титлата си в спускането.

След дълга рехабилитация американката се завърна на снега за тренировки преди около месец в Потрийо (Чили). Вон е четирикратна носителка на Световната купа и има 59 победи в кариерата си в Белия керван, като е само на три успеха от рекорда на Анемари Мозер-Прьол от Австрия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.