Зографски завърши 30-и в Титизее-Нойщад

Зографски завърши 30-и в Титизее-Нойщад

Стох се изравни с легенда

 Българинът Владимир Зографски се класира на 30-о място в състезанието от Световната купа по ски.-скок в Титизее-Нойщад (Германия).

Зографски завърши с 207.2 точки и за втори път през сезона влезе в зоната на точките. Той беше 25-и след първите скокове с опит от 132.0 метра, но нямаше късмет с условията при втория си опит, в който постигна едва 113.5 метра и остана последен от класиралите се за втория скок.

Шампионът от веригата "Четирите шанци" Камил Стох от Полша постигна общо 39-а победа в кариерата си, с което се изравни на третото място във вечната ранглиста със знаменития си сънародник Адам Малиш. Пред него вече са само финландецът Мати Никанен с 46 и австриецът Грегор Шлийренцауер с 53.

Стох събра 281.6 точки записа трети пореден успех за Световната купа Той беше втори след първите опити със 139.0 метра, но с най-дългия скок в състезанието от 144.0 метра при вторите опити триумфира.

Втори с 277.6 точки остана лидерът в генералното класиране за сезона Халвор Гранеруд от Норвегия със 137.5 и 138.5 метра, а трети се нареди Пьотр Жила от Полша с 270.8 точки (143.0 и 139.5 метра).

Четвърти завърши представителят на домакините Маркус Айзенбихлер с 268.7 точки (138.0 и 139.5 метра).

Миналогодишният победител и в двете състезания в Титизее-Нойщад и лидер след първия скок със 143.0 метра Давид Кубацки от Полша остана седми в крайното класиране с 262.3 точки след по-лош втори скок от 128.0 метра.

Носителят на големия Кристален глобус Щефан Крафт (Австрия) пък се класира девети с 255.7 точки (133.5 и 135.5).

Гранеруд води в генералното подреждане за Световната купа с 848 точки, следван Айзенбихлер с 634 точки и от Стох с 608 точки.

Зографски днес прибави точка към актива си и с общо 3 пункта през кампанията е 63-и.

България приема две Световни първенства по хокей на лед

България бе избрана да бъде домакин на две Световни първенства по хокей на лед през следващата 2026 година, съобщиха от федерацията.

Флорида с аванс срещу Каролина във финала на Източната конференция на НХЛ

Матю Ткачук се отчете с гол и асастенция, а Картър Верхаге добави три асистенции за "Пантерите".

Флорида стартира с победа финалния плейоф в Източната конференция на НХЛ

Актуалният шампион в Националната хокейна лига (НХЛ) – Флорида Пантърс показа, че отново е фаворит и тази година, след като стартира финалната серия на Изток с категоричното 5:2 над Каролина като гост.

Норвежкият ски скакач Роберт Йохансон се оттегля заради скандал

Той беше наказан до края на сезона след като на състезанието в Трондхайм се установи, че отборът му е използвал нелегално по-стабилни спортни облекла

Френският скиор Сиприен Саразен разкри, че вече няма проблеми със зрението

Той продължава дългия процес на възстановяване

Вратар и Финландия нанесоха първа загуба на Канада на СП по хокей на лед

Безгрешната серия на Канада на Световното първенство по хокей на лед приключи с поражение от Финландия с 1:2 след дузпи в шестия кръг на група А.

Флорида се класира за финала в Източната конференция на НХЛ

Флорида ще играе срещу Каролина на финала на Изток

Банско и Бормио - партньорство с поглед към бъдещето

Вижте подробности

Торонто изравни серията срещу Флорида

Седмият мач е в неделя вечер в Торонто