Гълъбинов и Божинов ритаха безрезултатно в Серия Б на Бъдни вечер

Андрей получи жълт картон, а Валери игра 74 минути, отмениха му гол

Националът Андрей Гълъбинов получи жълт картон при нулевото равенство на Ливорно като гост на Виченца от 20-ия кръг на Серия Б, който се проведе на Бъдни вечер. Нападателят записа пълни 90 минути, но не успя да се разпише във вратата на съперника. Гълъбинов бе предупреден официално в 54-ата минута.

Другият българин в Серия Б – Валери Божинов игра 74 минути при победата 1:0 на Тернана над Модена. Футболистът, който възражда кариерата си, беше заменен петнайсетина минути преди края при резултат 0:0. Голът за неговия отбор падна в 83-ата минута, като негов автор стана Авенати.

Иначе Божинов бе сред най-дейните за своя отбор, особено през първото полувреме, като на няколко пъти негови удари минаваха на сантиметри от вратата или бяха парирани от вратаря на гостите. Българският нападател реализира гол от пряк свободен удар в 41-ата минута, но за негово нещастие попадението бе отменено заради нарушение на негов съотборник в наказателното поле.

След 20 кръга в Серия Б тимът на Гълъбинов Ливорно е трети с 31 точки. Същият актив имат вторият Фросиноне и четвъртият Болоня. Лидер е Карпи с 40 точки.

Отборът на Божинов Тернана е 14-и с 25 точки, като ще посрещне Коледа с 4 над зоната на плейаута.

Гълъбинов има 4 гола през сезона до момента, а Божинов - 2.

Третият българин в Серия Б Павел Виданов остана на пейката в мача на своя Трапани, който разгроми Авелино с 4:1.