Георги Иванов не успя да се класира за финала на гюле на европейското в зала

Иванов остана на девето място в квалификацията с 19,95 м.

Георги Иванов остана на 9-о място в квалификацията на гюле на Европейското първенство по лека атлетика в зала, след като постигна резултат от 19,95 метра. Така той отпада и няма да участва в утрешния финал за медалите.

Нормата за класиране беше 20,55 метра, а едва трима лекоатлети я преминаха. Най-доброто постижение беше на Давид Щорл от Германия, който тласна гюлето на 21,23 метра. Германец изпревари Георги Иванов за 8-ата позиция, това е Тобиас Дам с лично постижение за сезона от 19,97 метра или само с 2 сантиметра по-добро от нашия представител.

Георги стартира с 19,34, а във втория опит направи 19,31 метра. Третото му изпълнение беше наистина добро, но не успя да премине границата от 20 метра, която му гарантираше класиране в битката за медалите при днешните резултати. Тези 19,95 метра са доста под най-доброто му постижение за тази година в зала, като в Добрич по време на републиканското първенство той тласна 20,41 метра.