Видима Раковски победи минимално Нефтохимик

През първата половина на мача повече възможности за гол имаха играчите от Бургас

Видима Раковски победи с 1:0 новака в Източната „Б” група Нефтохимик Бургас в мач, провел се на стадион „Раковски” в Севлиево.

През първата половина на мача повече възможности за гол имаха играчите от Бургас, но първо Петър Колев изпусна, останал сам срещу вратаря Василев, а след това Златев от близко стреля в стража на „синьо-белите”. При една контраатака пас на Колев към Сакалиев бе пресечен и така бе пропиляна поредната изгодна ситуация за „шейховете”. Добра възможност за откриване на резултата имаше и Русев от домакините, но ударът му бе париран.

Втората част започна с по едно голово положение пред двете врати. Евгени Игнатов от удобна позиция шутира слабо във влезлия на почивката за нафтата Митев, а Милен Христов от Нефтохимик с глава не оползотвори пореден шанс за своя тим. Така се стигна до 56-та минута, когато за нарушение на Костов срещу Какалов бе отсъден пряк свободен удар. Ангел Русев стреля точно по земя във вратарския ъгъл и изведе своите напред за 1:0. При този резултат приключи и мачът, в който участие взеха всички налични здрави футболисти в групите на треньорите.

Това е първа загуба за бургазлии, след четири победи и едно равенство в досегашните проверки. За спасилия се от изпадане от „А” група състав пък това бе първи успех в общо шестте проведени контроли това лято.

Последната си контрола от лагера в Трявна Нефтохимик ще проведе в петък, когато от 9.30 сутринта ще играе с Миньор Перник. За севлиевци предстои гостуване на 30-ти юли на Светкавица.

Видима Раковски: Василев, Панов, Бранеков, Митревски, Игнатов, Русев, Р. Иванов, П. Кожухаров, А. Иванов, Какалов, Господинов (Колев, Минков, Ашимов, Юлиянов, К. Кожухаров, Бенгюзов, Андонов, Хикмет)

Нефтохимик: Христов, Ангелов, Костов, Стоев, Т. Тодоров, Ю. Иванов, Калоянов, Христов, Златев, Сакалиев, Колев (Митев, Ценов, Лефтеров, Щерев, А. Иванов, Янчев, Стайков, Йорданов, Благоев, Канелов, И. Тодоров)