Сините не са отбелязвали от 422 минути в гостуване

През миналата еврокампания отборът бе твърде страхлив далеч от „Герена". Това го показват и резултатите. От 6 двубоя Левски няма успех при визитите си

Левски замина надъхано за Словакия, където днес ще изиграе реванша си срещу Спартак Търнава. Сините трябва на терена да покажат, че заслужават да продължат напред, а не само на думи. Това ще стане, ако променят начина си на игра в гостуванията на Стария континент.

През миналата еврокампания отборът бе твърде страхлив далеч от „Герена". Това го показват и резултатите. От 6 двубоя Левски няма успех при визитите си. За последно тимът би навън на 22 юли 2010 година. Тогава бе подчинен Дьндолк с 2:0 в Ейре. Но след това вече в пет двубоя сините не познават вкуса на победата - навъртяха четири загуби и равенство. По-стряскащото е, че в последните 4 визити нападателите на столичани се схващат пред противниковата врата и не успяват да вкарат. Така серията на отбора без гол е малко повече от 8 часа - точно 422 минути. За последно Левски реализира в гостуването си на шведския Калмар. Тогава Жоазино откри резултата в 28-ата минута. Но след тази среща тимът от „Герена" остана капо при визитите си на Спортинг, Лил и Гент и извъртя нулево равенство с АИК.

Крайно време е да спре тази негативна поредица в Търнава, града, който бе част от синята приказка през сезон 2005/06.

Костов: Много тегаво се работи в Левски

Треньорът на "сините" бе много доволен от успеха над Локо (Пловдив)

Цунами: Остана ни да играем за честта на Левски

Капитанът на "сините" отбеляза първото попадение срещу Локо (Пловдив)

Митков: За Левски е задължително да играе в Европа