Септември (Сф) постигна първа победа във "В" група след 4:0 над Германея

Три късни попадения донесоха убедителния успех за тима на Николай Митов

Септември (София) записа първа победа в Югозападната "В" група, след като днес победи с 4:0 Германея Сапарева Баня. Треньора Николай Митов заложи на стартов състав: Емил Петров, Роналд Донев, Николай Николов, Кирил Брестовички, Мартин Димитров, Димитър Андонов, Асен Чандъров, Анатоли Тодоров, Петър Тончев, Антонио Павлов и Христо Спасов.

Всички футболисти на "септемврийци" излезнаха с черни ленти на ръката си, за да почетат паметта на Георги Михайлов - Бунара, спонсор и футболист на Чико Бяга, който загина в автомобилна катастрофа вчера. Двубоят започна с минута мълчание в негова памет.

През по-голямата част от двубоя Септември владееше темпото на игра. Първото попадение в мача не закъсня, като в 25-ата минута Петър Тончев центрира, Асен Чандъров се извиси над всички, стреля с глава към вратата, топката срещна страничната греда и попадна в Роналд Донев, който откри за 0:1.

Минути по-късно Анатоли Тодоров оплете топката в мрежата, но неговото попадение не бе зачетено след вдигната засада на страничния рефер. Христо Спасов пропусна да отбележи, като ударът му мина покрай страничната греда.

Последва силна игра за домакините от Сапарева баня, като само в рамките на няколко минути получиха два фаула на границата на наказателното поле и в същото време имаха претенции за три дузпи.

През втората част Петър Тончев уцели напречната греда, главният арбитър започна да отсъжда все по-често нарушения. Антонио Павлов бе заменен от Георги Русев, Анатоли Тодоров от Илиян Гаров и Петър Тончев от Димитър Воденичаров.

В 78-ата минута "септемврийци" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на метри от границата на наказателното поле. Зад топката застана Христо Спасов, който с премерен удар покрай стената удвои резултата - 0:2. Само две минути по късно в 80' отново Спасов вкара трето попадение, след като получи топка, надбяга защитата на Сапарева баня, премина вратаря и вкара на празна врата.

В 90-ата минута Димитър Воденичаров оформи крайното 4:0 с хубав шут в далечния ъгъл на стража на Германея.

*** Цялото ръководство, треньори и футболисти на ФК СЕПТЕМВРИ София, поднасят своите съболезнования на семейството на ГЕОРГИ МИХАЙЛОВ. Той бе наш приятел и винаги ще го помним! Почивай в мир, ЖОРО!