Пета поредна победа за Борусия М'Гладбах в Бундеслигата (ВИДЕО)

Странният сезон за Мьонхенгладбах продължава - след петте поредни загуби на старта вече имат пет поредни успеха

Борусия Мьонхенгладбах постигна петата си поредна победа в Бундеслигата след убедително 3:1 у дома над Шалке в последна среща от 10-ия кръг.

Бившият десен бек на Лудогорец Жуниор Кайсара получи жълт картон в 27-ата минута и бе заменен от Клаас Ян Хунтелаар след почивката.

Иначе Гладбах получи дузпа в 32-ата минута, Ларс Щиндъл я изпусна, но имаше късмет, че топката се върна у него и той от втори опит бе точен – 1:0. Преди почивката централният бранител Кристенсен си вкара автогол за 1:1.

Това не смути отбора на Андре Шуберт и 20 минути преди края бразилецът Рафаел даде нов аванс на домакините. Гайс от Шалке бе изгонен с директен червен картон в 80-ата минута, а 6 минути преди края Джулиан Корб реши всичко с ново попадение за 3:1.

Борусия М’Гладбах прави много странен сезон. След пет поредни загуби на старта, сега тимът записа пет поредни победи и вече се изкачи до седмото място с 15 точки. Шалке остана трети с 19.

Мачът ще се запомни с влизането на Гайс за червения картон високо в коляното на Андре Хан.... брутално.

Worst tackle so far this season from Johannes Geis...