Чавдар (Етрополе) би Монтана на "Огоста" (снимки)

Следващата контрола на Монтана е в петък със столичния Академик

В шестата си контролна среща от началото на предсезонната посготовка отборът на Монтана загуби с 2:3 от втородивизиониня Чавдар (Етрополе). Двубоят се игра пред стотина зрители на терена с изкуствена настилка в парк “Огоста”.

Гостите превъзхождаха тотално преди почивката и вкараха три безответни гола. Резултатът откри Благой Пасков в 14-та мин. с техничен удар покрай вратаря Ивайло Яначков. В 34-та мин. Ивайло Чочев се разписа след асистенция на Диего Фехаресо.

Три минути преди почивката Борисов повали в пеналта Фехаресо и Георги Вълчев вкара от бялата точка. С голове на Владимир Мичев в 56-та мин. и на Дебое Борис в добавеното време монтанци направиха загубата си малко по-почетна.

Монтана – Чавдар Етрополе 2:3

Монтана: Яначков, Мечечиев, Трифонов, Личков, Копаранов, Д. В. Илиев, Аврамов, Гаджев-кап., Антонов, Д. Кр. Илиев, Борисов (Дюлгеров, Сечков, Дениран, Дебое Борис, Тодоров, Мичев, Вълчанов, Луис Едуардо, Кондев, Воденичаров). Треньор Атанас Атанасов.

Чавдар: Митев, Иванов, Григоров, Николов, Грозев, Димитров, Вълчев-кап., Диего Фехаресо, Погонски, Чочев, Пасков (Орлинов, Етов, Гогов, Пешевски, Кр. Илиев, Мурадов). Треньор Петър Пенчев.

Голмайстори: 0:1 Благой Пасков (14), 0:2 Ивайло Чочев (34), 0:3 Георги Вълчев (42-дузпа), 1:3 Владимир Мичев (56), 2:3 Дебое Борис (90+2).

Главен съдия: Йордан Тодоров.

Помощници: Николай Малджански, Петко Петков.

Терен с изкуствена настилка в парк “Огоста”-100 зрители.