Лацио устиска крехкия си аванс пред Фиорентина

Римските "орли" записаха минимална победа у дома с попадение на Мирослав Клозе

Отборът на Лацио победи гостуващия Фиорентина с 1:0 в мач от 25-ия кръг на Серия „А”.

Единственото попадение в срещата отбеляза Мирослав Клозе в 35-ата минута.

Домакините подцениха своя съперник, който преди началото на двубоя заемаше 16-а позиция, и това можеше да им изиграе лоша шега.

„Виолетовите” започнаха добре и в 6-ата минута далечен удар на Стефан Йоветич можеше да порази целта, но топката профуча покрай дясната греда.

Римските „орли” отвърнаха с изстел на Стефано Маури, който също обаче не намери очертанията.

В 35-ата минута обаче след изпълнение на корнер топката попадна в Ернанес, който намери Клозе в наказателното поле и последният с удар от малък ъгъл откри резултата.

Попадението внесе импулс в играта на домакините и тяхната преднина можеше да набъбне до почивката, но удар на Хавиер Гаридо разтресе напречната греда, а след това и Маури пропусна да се разпише.

Гостите не се смутиха и през втората част, знаейки че нямат какво да губят, се впуснаха в атака. Отборът на Фиорентина постепенно придоби увереност и започна да владее повече топката.

В 53-ата минута удар с глава на Матия Настасич бе спасен от Рикардо Монтоливо.

Докрая на мача „виолетовите” имаха няколко възможности да се доберат до равенството, но пропуси наравиха Андреа Ладзари на два пъти и Лоренцо де Силвестри, който можеше да отбележи секунди преди последния съдийски сигнал.

В крайна сметка резултатът се запази и отборът на Лацио постигна победа, която го остави на четвъртата позиция с актив от 45 точки, колкото има и третия Удинезе. Въпреки поражението Фиорентина се изкачи с една позиция и вече е 15-и за сметка на тима на Болоня, който регистрира по-голяма загуба.

ОБЗОР: Лацио удари шампиона за първа победа в Италия (ВИДЕО)

Нов блести с 2 гола за класика на Аталанта

Революционно решение за Серия А

Юве не се отказва от сръбския ас на Лацио

Милик остава и подписва за 3 години

Лацио мина през продължения, за да си уреди мач с Милан за Купата (ВИДЕО)

"Орлите" елиминираха Удинезе на 1/8-финалите, Имобиле герой

Чиро Имобиле се изравни с Кристиано Роналдо (ВИДЕО)

ГОЛЯМА ДРАМА НА "ОЛИМПИКО": Лацио измъкна точка срещу Емполи в 93-ата минута (ВИДЕО)