Дебютен гол на юноша предотврати антирекорд на Астън Вила в последния миг (видео)

Стенли игра 90 минути, Блекбърн спечели битката за оцеляване с Уулвс

Съставът на Астън Вила избегна буквално в последния момент домакински антирекорд, записвайки първата си победа на своя земя от месец ноември миналата година.

„Винените” надделяха на „Вила Парк” над гостуващия Фулъм с 1:0 в мач от 28-мия кръг на английската Висша лига, а българският им капитан Стилиян Петров започна Стенли се представи на обичайното си високо ниво и бе истински лидер за своите, а в 66-ата минута получи и жълт картон за нарушение срещу Муса Дембеле.

Единственото попадение в срещата бе дело на австрийския юноша на домакините Андреас Вейман, който вкара първия си гол за клуба в третата минута от даденото продължение, след като се появи в игра двайсет минути по-рано, заменяйки Н’Зогбия.

Със спечелените три точки Астън Вила се отдалечи на 11 от опасната зона, докато поражението остави Фулъм в горната половина на таблицата с 36 точки в своя актив.

Междувременно Уулвърхемптън загуби битката на дъното, след като отстъпи за втори пореден път под ръководството на своя нов мениджър Тери Конър, срещу чието назначение феновете на „вълците” протестираха преди мача срещу Блекбърн.

Самата среща бе спечелена от гостите с 2:0, като и двата гола за гостите бяха дело на младия нападател Дейвид Хойлет и паднаха след почивката. Канадецът откри резултата с красиво воле в 43-ата минута, а в 69-ата донесе трите точки на своите.

С тях те се измъкнаха от зоната на изпадащите, тъй като събраха общо 25 и вече са на 16-о място, докато поражението остави "вълците" на предпоследната позиция в класирането с 22 пункта от 28 изиграни мача.