Футболистите на изпадналия Малеш-Вихрен бойкотираха треньора при загубата от Пирин (ГД)

Вижте всички резултати от 25-и кръг на Западната "Б" група

Лидерът Пирин (ГД) победи у дома Малеш-Вихрен с 2:0 в мач от 25-ия кръг на Западната "Б" група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

По този начин готите от Сандански вече и на теория изпаднаха в третия ни футболен ешелон, два кръга преди края на шампионата. Любопитен момент е, че мачът в Гоце Делчев можеше изобщо да не се играе. Голяма част от основните футболисти на Малеш-Вихрен, които бяха записани в тимовите листа, минути преди двубоя  отказаха да излязат на терена в знак на бойкот срещу треньора Пламен Мицански.

С резервите санданчани логично загубиха мача. Пирин (ГД) пък остава на върха с 56 точки, толкова събра и Спортис (Своге), който спечели гостуването си на Банско с класическото 3:0. В Гоце Делчев двете попадения паднаха след почивката.

Николай Димиров откри резултата в 53-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а в 65-ата Виктор Шишков с глава засече центриране на Атанас Фиданин за крайното 2:0. В Банско гостите от Своге до почивката водеха с 2:0. Мирослав Тодоров с глава откри резултата за 0:1, а в 28-ата минута Димитър Крушовски, който доскоро носеше капитанската лента за домакините  си вкара автогол. През втората част Васил Стефанов от фаул направи резултата класически.