Възраждането на Шалке продължи и срещу Вердер (ВИДЕО)

"Миньорите" биха с 3:1 и са девет мача без поражение

Шалке победи Вердер с 3:1 на своя „Фелтинс Арена” за деветия си мач без поражение във всички турнири. Така „кралскосините” полека забравят кошмарното начало на сезона в Бундеслигата и след 10-ия кръг се насочват към средата  на таблицата.

Живата легенда на Бундеслигата Клаудио Писаро за първи път този сезон беше на скамейката за Вердер, който искаше да избегне трета поредна загуба в първенството.

Чупо-Мотинг направи голям пропуск в началните минути за домакините, които атакуваха повече. Шалке поведе в 35-ата минута с първия си точен удар в мача. Чупо-Мотинг свали за Макс Майер, който нацели гредата, но Алесандро Шьопфс с глава направи точна добавка за 1:0.

Само три минути след това Налдо стреля от много далеч от фаул, Видвалд се намеси лошо и само изби, което позволи на играещият под наем от Тотнъм Набил Бенталеб да направи още една добавка за 2:0.

След двата гола концентрацията на „миньорите” падна и Шьопф спъна Серж Гнабри за дузпа. Гнабри сам изпълни и прати вратаря Ралф Фарман в грешния ъгъл – 2:1.

Хоьведес прати в мрежата за трети път след отбита топка, но този път имаше засада.

Центриране на Колашинац отляво изглеждаше, че ще прехвърли всички, но на втора греда се появи Александър Шьопфс, който овладя и вкара ниско за 3:1.

20 минути преди края Клаудио Писаро направи своя дебют този сезон след контузия. На два пъти „Бременските музиканти” имаха претенции за дузпа, но не получиха такава и Шалке спечели с 3:1.

„Небесносините” изравниха Аугсбург с 11 точки на 12-а позиция, Вердер остана със 7 на 16-а.