Ивайло Петев спечели дербито на Загреб

Воденият от Ивайло Петев отбор на "Динамо" (Загреб) спечели с 3:1 дербито със съгражданите си от "Локомотив" в среща от 19-ия кръг на хърватското футболно първенство.

Всички попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Судани изведе "Динамо" напред в резултата в 63-ата минута, но 12 по-късно Антунович изравни.

Тимът на Петев наложи натиск и девет минути преди края на редовното време Фиолич отново даден преднина на "Динамо". В самия край на мача Судани реализира втория си гол в срещата, с което оформи крайния резултат.

Във временното класиране "Динамо" е на втора позиция с актив от 43 точки. Лидер е "Риека" с 46 точки, но и мач по-малко. "Локомотив" (Загреб) пък е на 8-о място със 17 пункта.